Mini LED ceiling lamp with white polycarbonate base and transparent polycarbonate screen.
Characterized by low consumption and high brightness , it diffuses light over the entire length .
These Mini LED ceiling lights are extendable, with direct insertion up to 120W.
Consumption: 24W .
Colour: Day White 4,000° K .
Length : 1473mm .
Are you a company and want a personalized quote for wholesale purchases? Sign up to request it
Subscribe
A sustainable future is a conscious future. Small gestures can help improve our surroundings and make the world a better place.
FIND OUT MORE| Luminous flux | 2650 lm |
| Consumption | 24 W |
| Power supply | 230V-50 Hz |
| Diffusion angle | 180 ° |
| Size | 1.473 x 21 x 35 mm |
| Color | Warm White |
| Color Temp. | 4000 ° K |
| Package size | 6,5 cm x 153,0 cm x 3,5 cm |
| Package weight | 643 g |
Other characteristics:
LYVIA, Arteleta's historic brand, is configured on the electricity market as a commercial company whose know-how consists in researching and building in different parts of the world electrical products that are never banal, with an excellent quality-price ratio, which then distributes on the Italian market.
FIND OUT MORE