QUASAR LED FLICKER FREE, the light strip designed to offer stable and continuous light , without flickering , perfect for indoors and outdoors.
Stable, flicker-free light thanks to Flicker Free technology.
Suitable for indoor and outdoor use.
Compliant with ERP regulation (EU 2019/2020 – 2024 update).
Daylight White Light 4,000° K
25m reel complete with end cap already mounted.
Full description Are you a company and want a personalized quote for wholesale purchases? Sign up to request it
Subscribe
A sustainable future is a conscious future. Small gestures can help improve our surroundings and make the world a better place.
FIND OUT MORE| IRC | 80 |
| Consumption | 15 W/m |
| IP | 65 |
| Voltage | 230 V |
| lm/m | 1750 |
| lm/w | 116 |
| led/m | 120 |
| Led type | SMD 2835 |
| Color Temp. | 4000 ° K |
| Package size | 5,2 cm x 27,5 cm x 27,5 cm |
| Package weight | 1,75 Kg |
LYVIA, Arteleta's historic brand, is configured on the electricity market as a commercial company whose know-how consists in researching and building in different parts of the world electrical products that are never banal, with an excellent quality-price ratio, which then distributes on the Italian market.
FIND OUT MORE